Lõpetaja profiil - Gedrik Keinast

IntensivePT personaaltreenerite koolituse käigus teadmisi täiendanud ning tänaseks edukalt lõpetanud, Muhumaalt pärit Gedrik hakkab koolituse lõppedes tegutsema personaaltreenerina Tartus. Küsisime Gedrikult tema tausta, erialase kogemuse ning eesmärkide kohta oma tulevases töös. Lisaks räägime veidi liikuvusest, selle funktsionaalsusest, treeningutest, koolitusest ning edasistest plaanidest.

Read More
Sooritusvõimet parandav toidulisand - kofeiin

Kofeiin on maailmas enim tarbitav looduslikult esinev aine, millel on psühhoaktiivne toime. Kofeiini leidub kohviubades, teelehtedes ning kakaoubades (šokolaadi koostisosa). Kofeiini sisaldavate jookide teatud koguses tarbimisel võib paraneda meie keskendumisvõime, tähelepanu (ing.k. alertness) ning  tõusta energiatase. Kofeiini regulaarne tarbimine võib mõjuda soodsalt kaalulangusele läbi termilise efekti.

Kuidas ja kui palju kofeiini tarbida, kui eesmärgiks on sportliku sooritusvõime parandamine võistlustel või treeningul?

Read More
Väsimuse hindamine treeningute planeerimisel

Väsimine on loomulik osa meie igapäevaelust. Väsimust saab defineerida kui füsioloogilist seisundit, mille korral inimese vaimsed või füüsilised võimed on nõrgenenud. Väsimuse ulatus sõltub meie igapäeva rutiinist, milleks on une kvaliteet, stressitase, toitumine ja füüsiline aktiivsus. Tihti esinev või pidev väsimus võib olla haigustunnuseks ning vajab arstipoolset põhjuse väljaselgitamist.

Read More
Lõpetaja profiil - Kaupo Saarmann

Kuna alustame peagi juba uue koolituskursusega on aeg vaadata ka veidi tagasi ning uurida, millega tegelevad koolituse lõpetanud personaaltreenerid.

Kaks kuud tagasi IntensivePT personaaltreenerite koolituse lõpetanud Kaupo Saarmann tegutseb aktiivselt personaaltreenerina peale koolituse lõpetamist ning jagab oma sotsiaalmeedia kanalites teadmisi. Aga kes on Kaupo? Millised on tema eesmärgid, kogemus koolituse käigus ning millele keskendub Kaupo klientidega töötamisel?

Read More
Indrek Reilson
Kas sina jalutad igapäevaselt?

Kas oled kuulnud sellist väljendit, et “jalutamine on inimese parim sõber?”. Kombineerides juba igapäevast mõõdukat jalutust sobiva puhkuse ja korraliku toitumisega, võime enda tervist väga heas seisus hoida. On leitud, et juba 30 minutiline jalutuskäik igapäevaselt tõstab inimese üldist heaolu olulisel määral.

Read More
Kirsti Vaikla
Koolitaja Profiil - Ott-Erik Kalmus

IntensivePT meeskonnal on hea meel tutvustada Teile Ott-Erik Kalmust, kes liitub IntensivePT koolitusega juba juuni kuust algaval kursusel. Ott-Eriku põhifookuseks on teaduslik lähenemine treeningutesse ning toitumisse ja sellega seoses võtab Ott-Erik tööülesanded, mis on seotud Treeningteaduse loengu täiendamise, esitlemise ning ette kandmisega.

Read More
Indrek Reilson
Eesmärkide seadmine targalt

Eesmärkide seadmine ei küsi sult konkreetset aega. Iga hetk on võimalus uuteks väljakutseteks ning tegudeks. Samuti plaanides, mis puudutab sinu tervist. Eriti just toitumist ja treeningut. Oluline on neid eesmärke seada jätkusuutlikult.

Read More
Kirsti Vaikla
Toitumine ja treening käivad käsikäes

Olgu sinu eesmärk langetada kaalu, suurendada massi või lihtsalt jõuda tervislikuma minani. Tegelikkuses võid treenida ükskõik kui palju, kuid kui sinu söögilaud ei ole piisavalt korralik, on tulemusi keeruline saavutada.  Ükskõik, mis elustiiliga on inimene, tuleks vajalik energia saada kätte kvaliteetsest toidulauast.

Read More
Kirsti Vaikla
Köögivili, mis võiks köögis olemas olla!

Kõik teame, et vana hea küüslauk on külmal haiguste rohkel ajal üks kindel asi köögis. Esiteks annab ta toidule mõnusa terava maitse, kuid teiseks on sel korralikud tervist tugevdavad omadused. Eriti efektiivne bakterite ning haiguste vastu võitlemisel! On isegi leitud, et küüslauk suudab teatud tüüpi baktereid tappa tõhusamalt kui laialdaselt levinud antibiootikumid.

Read More
Kirsti Vaikla
Kas tarbid ehk liiga vähe süsivesikuid?

Inimesed päris tihti kardavad seda sõna “süsivesikud”. Seda seotatakse kui pahalast, millest eemale hoida. Küll aga on oluline alati jälgida toitainete kvaliteeti. Kust see süsivesik tuleneb? Tegelikult on tegu meie keha primaarse energiaallikaga, mida meie keha vajab igapäevasteks toimetusteks ning normaalseks funktsioneerimiseks. Hetk, mil tõmbame enda süsivesikute tarbimise liiga madalale, võivad ilmneda erinevad probleemid ja murekohad meie tervises.

Read More
Kirsti Vaikla
Sinu tervema südame heaks!

Igapäevased valikud mängivad meie südame tervises olulist rolli. Inimesed, kes veedavad vähem aega istuvat tööd tehes, söövad regulaarselt toitainerikkaid toite, kannatavad vähem erinevate südamehaiguste võimaluste käes.


Read More
Kirsti Vaikla
Kuidas trennijärgselt ülesöömist ennetada?

Kas Sina oled peale trenni tundnud seda suurt kihku kohe ja palju süüa? Pärast tugevat treeningut eriti päeva teises pooles võime tunda korralikult ründavat nälga. Küll aga pärast treeningut ei tohiks kindlasti lasta end ülesöömise äärele. Eriti teha seda kehvemate ja ebatervete valikutega. Treeningu järgselt peaksid just andma oma kehale parajas koguses kvaliteetset kütust ning teda tänama.

Read More
Kirsti Vaikla
Kuidas magamisasend mõjutab Sinu und?

Pärast pikka päeva ootame pikki silmi, et õhtul mõnusalt voodisse visata ning end uueks päevaks välja puhata. Kuid kas me pöörame tähelepanu, mis asendis tegelikult magame? Selili, külili või kõhuli? Sinu magamisasend võib olla seotud mitmete muredega nagu seljavalud, liigne norskamine ning ebakorrapärane uni.

Read More
Kirsti Vaikla
Meie personaaltreener Tarmo Rattassep: elu pärast kursust

Meie kursust on hetkel läbimas juba kolmas koolitusgrupp. Mitmed ambitsioonikad ning sihikindlad inimesed on jõudnud enda õpingutega lõpule. Nad ei ole jäänud istuma, vaid liikunud edasi oma unistuste suunas aidata teisi inimesi ning parandada ümbritsevat elukvaliteeti. Edasiste nädalate jooksul toome teieni nende edulood. Tänases artiklis lähemalt ühe meie esimese koolitusgrupi edukalt läbinud personaaltreeneri Tarmo Ratassepa lugu.

Read More
Kirsti Vaikla
Prediabeet ehk üks aste enne päris diabeeti haigestumist

Prediabeet on diabeedi eelne seisund. Kahjuks on tänapäeval rasvumine ning sellega kaasnev II tüüpi diabeedi ilmnemine suureks probleemiks. Küll aga varasel avastamisel saame diabeedi arenemist ära hoida. Ülemaailmsed ravimiuuringud on näidanud, et elustiili muutusega on võimalik ära hoida ligi 58% II tüüpi diabeeti haigestumist.

Read More
Kirsti Vaikla
8 lihtsalt soovitust, kuidas argipäev aktiivsemaks muuta

Vähene liikumine ja madal füüsiline aktiivsus on kasvav probleem. Elutempo on kiire, tihti keskendume suures osas tööle ning lubame endale vähe puhkepause. Hetki endale ja oma tervisele. Hetki selleks, et end liigutada ja tervisele pisut head teha. Tegelikult saame lihtsate igapäevaste tegevustega suurendada enda argipäeva aktiivsust.

Read More
Kirsti Vaikla
10 soovitust südamehaiguste ennetamiseks

Kas Sina teadsid, et Eestis on kolmandik enneaegsetest surmadest põhjustatud südame ja veresoonkonna haigustest? Küll aga on need seisundid sageli ennetatavad ning me saame end vereringehaiguste eest kaitsta. Kuid miks on kõrge suremus sellistesse haigustesse? Milliseid samme teha nende ennetamiseks?

Read More
Kirsti Vaikla