Kuidas parandada oma “kõhu tervise” heaolu?

On teada, et tervises mängib nii rolli heade bakterite tasakaal seedesüsteemis kui regulaarne treening. Küll aga kuidas on nad omavahel seotud? On leitud, treeningute abil saame aidata kaasa seede mikrofloora tasakaalule ning aidates sellega kaasa üldise heaolu ja tervise paranemisele.

Read More
Kirsti Vaikla
Kuidas tavapärasest varem ärkamine võib muuta Sinu elu

Oled kindlasti kuulnud palju jutte, kus räägitakse varakult ärkamise kasuteguritest. Olgu see mõne jaoks 5.30, teise jaoks ideaalne aeg kell 6-7, kuid mitte kell 12 päeval. Mõtled, et see on järgmine taoline artikkel? Võib-olla, kuid oleneb, kuidas Sina oled nõus seda infot vastu võtma. Kõige raskem on taolise raske harjumusega algust teha. Küll aga mõeldes, mida sa sellest võiksid lõigata on igati proovimist väärt!

Read More
Kirsti Vaikla
Lihased on pinges? Siin on 8 looduslikku abimeest Sulle

Kerge lihaspinge aeg-ajalt on tavaline. Küll aga tahame vahel sellele pisut kiiremat leevendust saada. Taaskord ei pea koheselt haarama ravimite järgi, vaid leida abi enda köögis olevatest vahenditest. Olgu pinge tekkinud treeningust, kehvast kehahoiakust või muust põhjusest, proovi teinekord mõnda alljärgnevat.

Read More
Kirsti Vaikla
Võta väiksemaid ja suuremaid “digipause” - kuidas seda teha ning MIKS seda teha

Kui enda ümber ringi vaadata, siis oleme tõeliselt sõltuvad erinevatest nutiseadmetest. Elu muutub aina mugavamaks ning tehnoloogilisemaks, mis tõttu kaome tihti kogu nutimajandusse pikaks ajaks ära. Küll aga peaksime pisut jälgima, et me ei leiaks päev läbi ekraanidele naelutatuna. Seda mitmel põhjusel ning mõned lihtsad tähelepanekud, et sellist olukorda vältida.

Read More
Kirsti Vaikla
5 nippi, kuidas treenida oma aju ning hoida mälu teravana

Varem on eeldatud, et ajufunktsioonid jõuavad enda potentsiaali tippu varases täiskasvanu eas. Küll aga oleme jõudnud nüüd arusaamale, et enda ajufunktsioonide ning mälu parandamiseks saame väga palju enda elustiiliga ära teha. Tervislik eluviis võib toetada aju tervist ning viia uute sünapsite tekkeni, treenides sellega meie mälu ning ajutegevust.

Read More
Kirsti Vaikla
Mida tähendab üldse tervislik toitumine?

Teame kõik, et korralik treeningu ning tervise eest hoolitsemisega käib kaasas ka toitumine. Kuid mis üldse tervislik toitumine? Tegelikult tervislik toitumine ei tähenda kõigest loobumist. See tähendab, et sa ei söö rohkem ega vähem kui su organism tegelikult vajab. Sa sööd tasakaalustatult ning saad toidust vajalikud valgus, süsivesikud, rasvad, kiudained, vitamiinid fütotoitaineid jne.

Read More
Kirsti Vaikla
11 põhjust, miks vähene vee tarbimine Sulle halvasti mõjub

Kas Sina teadsid, et hetkel mil tunned janu on Sinu keha juba dehüdreeritud ehk veepuuduses? Meie keha on suurel hulgal koosnev veest. See oleneb Sinu kaalust, vanusest jäädes vahemikku 50-75%. Seedesüsteem, nahk, põis ja neeruprobleemid, väsimus, peavalud on kõigest mõned probleemid, mis tulenevad vähesest vee tarbimisest. Mis terviseprobleemid võivad vähese veetarbimisega täpsemalt kaasneda?

Read More
Kirsti Vaikla
Mis juhtub Sinu kehaga kui jalutad iga päev?

Kas oled kuulnud sellist väljendit, et “jalutamine on inimese parim sõber?”. Me oleme loodud liikuma ning meie keha vajab seda. Kombineerides juba igapäevast mõõdukat jalutust sobiva puhkuse ja korraliku toitumisega, võime enda tervist väga heas seisus hoida. Liikumine on parem kui üldse mitte selle tegemine. On leitud, et juba 30 minutiline jalutuskäik igapäevaselt tõstab inimese üldist heaolu olulisel määral.

Read More
Kirsti Vaikla
Kiired nipid peavalu leevendamiseks - kas Sina teadsid?

Peavalu võib meid kimbutada erinevatel põhjustel. Nt magamatus, stress, vähene liikumine ja värske õhk ning põhjuseid jagub enamgi. Küll aga peavalu korral kipume liiga kiirelt haarama rohtude järgi. Tõepoolest valutase võib iga kord täielikult erineda, kuid kergema peavalu korral proovi anda võimalus ise see lahendada! Kuidas?

Read More
Kirsti Vaikla
Personaaltreeneri kümme käsku

Kui personaaltreeneritel oleks kümme käsku, siis millised need oleksid? Oleme kokku pannud oma versiooni - neid jälgides suurendad oma võimalusi edukas olla. Tule anna märku ka enda käskudest ning võid võita 25€ väärtuses Sportlandi kinkekaardi!

Read More
Indrek Reilson
Mis juhtub kui Sa ei saa piisavalt puhkust?

Me kõik oleme olnud seal - hilja ööseni üleval, silmad naelutatud teleka taha või telefoni sirvides. Tegelikult soovitatakse saada kuskil 7-9 tundi kvaliteetset und öö kohta (The Center for Disease Control). Jällegi paljud ütlevad, et nad seda ei saa, kuna koormus tööl on suur ning perekondlikud tegemised ootavad toimetamist. Me oleme küll erinevad, kuid siiski kvaliteetset und vajame me kõik.

Read More
Kirsti Vaikla
10 müüti mida sinu uued kliendid arvatavasti usuvad

Uus aasta toob endaga kaasa uued kliendid, värskete resolutsioonide ning eesmärkidega. Mis oleks parem võimalus oma harjumuste parandamiseks, kui mitte aastavahetus. Vaadates tagasi eelmisesse aastasse tahame tulevikus ju ometigi paremad olla. Värske optimism ja tahe - see iseloomustab paljusid uusi personaaltreenerite kliente värskelt alanud aastal.

Read More
Indrek Reilson
Kust tulevad personaaltreeneri teadmised?

Korralik teadmiste pagas on iga personaaltreeneri töös äärmiselt oluline. Iga inimene, iga klient on erinev, mis tõttu on oluline olla vajalike teadmistega kursis. Seda ohutuks ning edukaks tegutsemiseks. Kuid kust ja kuidas neid teadmisi omandatakse ning miks on see nii oluline?

Read More
Kirsti Vaikla