Lõpetaja profiil - Kaupo Saarmann

Kaupo Saarmann ehk Coach Kaupo

Kuna alustame peagi juba uue koolituskursusega on aeg vaadata ka veidi tagasi ning uurida, millega tegelevad koolituse lõpetanud personaaltreenerid.

Kaks kuud tagasi IntensivePT personaaltreenerite koolituse lõpetanud Kaupo Saarmann tegutseb aktiivselt personaaltreenerina peale koolituse lõpetamist ning jagab oma sotsiaalmeedia kanalites teadmisi. Aga kes on Kaupo? Millised on tema eesmärgid, kogemus koolituse käigus ning millele keskendub Kaupo klientidega töötamisel?

Kes on Kaupo Saarmann?

Kaupo Saarmann ehk Coach Kaupo on pühendunud, teadlik ning eesmärkidele keskenduv personaaltreener, kelle treeningalane taust ulatub varajastest treeningdistsipliinidest kergejõustiku näol kuni sportliku vabavõistluseni MMA. Coach Kaupo jaoks on eesmärgiks alati olnud oma füüsilise keha ja vaimu arendamine - tehes seda läbi treeningu, progressiooni ning järjekindluse.

Mis köidab sind enim spordi juures?

Minu jaoks algab kõik mõtlemisest ning vaimsest ettevalmistusest - just see on see, mis mind köitnud on. Võimalus tunnetada ning elada ELU täiel rinnal. Sport ning uus liikumine on minu jaoks olnud alati ideaalne viis vaimu arendamiseks.

Mida mõtleb Coach Kaupo “uue liikumise” all?

Uus liikumine on minu jaoks uute mõtlemis- ning liikumismustrite arendamine. See on oma keha kasutamine tema täieliku potensiaali võimekuse võtmes.

Lihte näide on sooritada igapäevaseid tegevusi mittedominantse käega - näiteks hammaste pesemine või söömine. See on ebamugav, võõras ning kohmakas. Aga miks? Sest see on teie närvisüsteemi jaoks uus liikumismuster - midagi, millele tuleb keskenduda ning tähelepanu pöörata.

Kuidas uut liikumist treenida?

Proovige leidke endale tennisepall - asetage käed rusikasse ning põrgatage pall vastu seina kasutades vaheldumisi oma rusikaid. Mis samal ajal teie kehaga toimub? Areneb teie „silmamõõt“. Teie silmad peavad mõõtma vahemaid palli, seina ja rusika vahel. Samuti areneb Teie kordinatsioon, kuna keha on vaja vastavalt mõõtmistulemustele tööle panna. Selle tulemusena keha kohaneb ning õpib uusi liikumismustreid.

Miks otustasid õppida personaaltreeneriks?

Olen oma elus alati keskendunud uute kogemuste leidmisele - et keha ja vaim areneksid, mis oli ka põhjus IntensivePT koolitusega liitumiseks. Mul olid olemas erinevad kogemused ja teadmised treeningust, toitumisest, arengust aga mul puudus ühendav lüli. Mul puudus vaatenurk, kuidas inimesi treenida, puudus nägemus, kuidas see info omavahel kokku siduda ning inimestele edasi anda. Seda ma IPT koolitustest otsima ka läksin ning selle ma ka leidsin.


Mllele keskendub Coach Kaupo klientide treenimisel?

Kaupo jaoks on elus esmatähtsal kohal aeg - seda pole kunagi piisavalt ning alati tahame, et aega oleks rohkem. Kaupo räägib: “Näiteks aeg, kui õppisin ülikoolis ja töötasin kahel töökohal korraga ja samal ajal treenisin nagu tippsportlane. Elus on kõik võimalik aga iga asi võtab aega ja see aeg tuleb millegi arvelt. Rohkem tööd - vähem aega suhetele, rohkem trenni - vähem vaba aega, liiga palju trenni - suurem koormus kehale ja kui panna sinna juurde vähene puhkus/ toitumine - ületreening. Kõik tuleb millegi arvelt ning asjad võtavad aega. Kui ajaga on kitsas muutub ajaline efektiivsus üha olulisemaks ning see on ka minu jaoks alati prioriteediks. “

“Üldiselt treenitakse 3x nädalas 1 h ja 20 minutit - mõni vähem, mõni rohkem. Sinna juurde tuleb liita riietumise ja pesemise aeg, lisaks transport. Ümaralt 2,5h päevas, 7,5h nädalas kulub trenni peale. Tahate toitumist ka korralikult teha? Toidu valmistamine, kaasa võtmine ja söömine võtavad ka aega. Kust leiab pereema selle aja? Kust leiab üliõpilane selle aja? Kust leiab tavaline tööinimene selle aja ja ka energia? Isegi kui see aeg leitakse, kestab see heal juhul  kaks kuud ning siis jääb treening soiku, kuna enrgiat treenida lihtsalt pole. Pikas plaanis – halvem elukvaliteet ja rohkem haigeid ja depresiivseid inimesi, mis tänapäeval on juba aktuaalne teema. Tulemuste saamiseks on vaja ainult ühte asja JÄRJEPIDEVUST.”

Mis on sinu nõuanne füüsilist aktiivsust tõsta soovivatele lugejatele?

Mulle meeldivad lihtsad ja lollikindlad asjad, mulle meeldib efektiivsus ning just see on aidanud mul püsida JÄRJEPIDEV. Tänasel päeval ma treenin NÄDALAS 2h ja ma saavutan rohkem tulemusi kui enne ning oma treeningus muutsin ma ühte asja. Olete kuulnud 80/20 reeglist? 80% tulemustest toob 20% tegevustest. Just seda ma muutsingi. Ma võtsin ära selle 80% treeningust, mis ei ole efektiivne ning panin rõhku 20%, mis tegelikult annab tulemusi. Ma teen asju, mis loevad ning just seda teen ma ka oma inimeste jaoks. Kaotan ära nende treeningust selle osa, mis ei anna tulemusi ning panen juurde asju MIS LOEVAD. Lihtsamalt öeldes, ma loon inimeste ellu juurde AEGA TEGELEDA ASJADEGA, MIS SIIN ELUS TEGELIKULT LOEVAD.

“KÕIGE OLULISEM ON TERVISLIK ELUVIIS - Treening ja toitumine ei ole elu! Vastupidi, treening ja toitumine toetavad elu. Toetavad neid eesmärke ja tegevusi mida inimene soovib saavutada. Kui olukord on vastupidi, siis hakkab treening või siis TERVISLIK ELUVIIS mängima vastu Teile endale ning see võib teha rohkem kahju kui kasu. Eriti kehtib see inimeste kohta, kes ei teeni elatist spordiga. “

Kuidas võiksid inimesed veelgi rohkem sinu kohta teada saada? Kuidas Sinuga ühendust võtta?

Põhilise info oma mõtlemisest ning lähenemisest jagan oma Facebooki kanalil @CoachKaupo. Põhiliselt keskendun harrastussportlaste ning huviliste treenimisele, kelle jaoks on just nimelt oluline eluline aktiivsus - terve keha ning terve vaim. Miks? Sest suur osa minu jälgijatest ei teeni raha spordiga, ning see info mida jagan ongi mõeldud tavalisele töötavale inimesele, et ka nemad saaksid natuida tervemat keha, enesekindlust ja suuremat füüsilist võimekust. Et ka need inimesed saaksid luua just sellise elu nagu nad soovivad.

Kes soovivad Kaupo tegemistel silma peal hoida, siis selleks on kõige parem kanal facebookis www.facebook.com/CoachKaupo. Omalt poolt soovime Kaupole kõrget lendu ning suurt edu oma personaaltreeneri karjääri arendamisel.

Soovid sinagi IntensivePT personaaltreenerite koolitusel osaleda ning oma teadmisi laiendada? Järgmine koolitus algab meil juba kolmandal juunil - sel nädalal on viimane võimalus juuni koolitusega liituda.

Siiralt sinuga,
IntensivePT

Indrek Reilson