Personaaltreener - Kas ka tavapärasele inimesele?

 
Personaaltreener

Võtame alustuseks ette küllaltki tavapärase isiku eluloo kirjelduse. Antud kirjeldus on fiktiivne ning ei viita kindlale isikule, kuid suure tõenäosusega tunnete temas ka ennast ära.

Olles nüüdseks 32 aastane on mul on stabiilne töö, naine ja lapsed. Oma kahekümnendates olin üpris heas vormis – trenni küll aktiivselt ei teinud, kuid liigutasin end rohkem. Nüüd viimase viie aasta jooksul olen märganud, kuidas kaalunumber muudkui kasvab. Sama on ka minu one-packiga – kõht muudkui areneb ja areneb. Olen proovinud mitmeid meetodeid - jooksnud, jõutrenni teinud, dieeditatud. Isegi õhtuse õlle ära jätmine pole mind aidanud. Kaal ikka muudkui kasvab. Kui lähebki veidikeseks alla, siis mõne kuu pärast võtan selle tagasi.

Seisin täna peegli ees ja vaatasin ennast hoolikalt – korralik punu on ette tekkinud. - Mis siis kui niimoodi edasi läheb? Kas peaksin ehk seda dieeti proovima, millest mu naine muudkui räägib? Ma ei taha ju ometi nälgida.

Ehk peaksin jooksma hakkama? – Ma ju tean, et ei jõua. Joostes tuleb vana põlvevigastus jälle välja ning suudan vaevalt ühe kilomeetri rahulikus tempos joosta… Läbi valu ka ennast suruda ei taha....

Jõusaali? – No ma ei tea. Ma ei oska seal mitte midagi teha. Kuidas ma endale selle aja leian? Mis siis, kui näen jõusaalis vanu tuttavaid?

Kas Sina tundsid ennast selles tekstis ära?

Ehk mitte kõiges, vaid mõningates osades? Kui nii, siis loe edasi –
ehk saad Sinagi veidi indu juurde.

Personaaltreener? See on ju vaid kulturistidele?

Laialt on levinud arvamus, et personaaltreenereid kasutavad vaid kulturistid ning sportlased. Tegelikkuses aitab personaaltreenerite haridus mõista inimkeha toimemehhanisme. Personaaltreenerid on abiks kõigile, kes vajavad motivatsiooni, arengut, toetust ja teadmisi füüsilise arengu stimuleerimiseks. Selleks võib olla nii kaalukaotus kui ka kaalutõus (jah, ma tean – ülalmainitud nn. tavapärane inimene ei mõtle ju ometi kaalutõusust).

Personaaltreenerid on haritud spetsialistid, kes teavad ning tunnevad inimkeha isepärasusi nii seest kui väljast. Omandatud teadmiste ja kogemuste pagas aitab neil koostada arengukava ning tervisliku teekonna Sinu eesmärkide saavutamiseks.

Ma juba tean, mida ma tegema pean – milleks personaaltreener?

Kana ja riis õhtuks, juurviljad lõunaks, hommikune puder ja vahepalad pähklite näol. Rohkem liikumist, jooksmist ja jõutreeningut. Väldin alkoholi ning magusat. Lihtne – kuid see elustiil pole minu jaoks.

Väga õige – eks toitumise põhimõtted olegi sellised. Kuid see pole must-valge. Hea personaaltreener ei sunni Sind tegema, mida sa ei taha. Ta kuulab Sinu eesmärke ning annab vastavalt nõu. Aitab mõista ja kohandada Sinu elustiili vastavalt isiklikult aktsepteeritavatele eeldustele. Hea personaaltreener ei anna igale kliendile vaid kanast ja riisist koosnevat toitumiskava ega tüüpilist ”esmaspäeval tee kükke, kolmapäeval jõutõmmet, reedel rinnalt surumist” treeningkava. Hea personaaltreener aitab Sinu ajakavale vastavalt treeningkava kohandada ning muuta.

Kust ma selle aja leian?

Tihti pole see seotud tegeliku ajakava vaid motivatsiooniga. Hea personaaltreener suhtleb Sinuga tihedalt, aidates leida sobiv motivatsiooni-ning arenguplaan. Ta omab nii kogemust, kui ka teadmisi, kuidas iga individuaalne klient töötama peaks, sealjuures säilitades tegutsemishimu. Läbi pideva kommunikatsiooni ning koostöö leiate parima viisi motivatsiooni hoidmiseks. Personaaltreener jälgib su arengut ning hoiab kätt pulsil.

Mõne kliendi puhul piisab kaalunumbri vähenemisest, mõne kliendi puhul on oluline üldine füüsiline areng. Olgu selleks rohkem energiat lastega mängides, suutlikus teha lühike sprint või pilt, mis peeglist vastu vaatab.

Hea Personaaltreener ei anna sulle üldtuntud toitumis- ja treeningkava vaid töötab Sinuga personaalselt ning individuaalselt. Ta toetab ning motiveerib Sind andes teadmised edasiseks arenguks. Tihti töötatakse personaaltreeneriga koos vaid esimesed 2-3 kuud. Sealt maalt peaksid juba oskama iseseisvalt edasi areneda.

Jäta maha vanad mõttemallid, et personaaltreener annab vaid kava ning plaani, mida leiad ka guugeldades. Personaaltreenerid on toeks nii sportlastele, kui ka täiesti tavalistele inimestele - nagu Sinagi.

Ehk antud artikkel andis veidi mõtlemisainet ning aitas mõista hea personaaltreeneri olulisust erinevates etappides. Kui ka Sina tunned, et vajad motivatsiooni, püsivust ning arengu, siis loodame, et leiad peagi meie koolitatud personaaltreenerite seast endale sobiva.

Vajadusel võta ühendust ning saame uurida, kes meie koolitatud treeneritest saadaval on.
info@intensivept.ee

Siiralt Sinuga,
IntensivePT

 

 
Indrek Reilson