Rasvade roll toitumises

Kõigile meile on tuttavad makrotoitained: valgud, rasvad ja süsivesikud. Kui süsivesikud on meie keha põhiline energiaallikas, valk on keharakkude (sh ka lihaste) ehitusmaterjal, siis rasvade olulisusest kiputakse unustama või hakatakse neid hoopis oma toitumises vältima. Tegelikult on aga rasvadel oma koht meie toidulaual. Siinjuures peab aga aru saama, milliseid rasvu meie keha vajab ja miks.

Read More
Verbaalne juhendamine

Alustava personaaltreenerina tahame me kogu oma teadmistepagasit kõigiga jagada. Tihtipeale on selleks inimeseks meie klient, kellele me oma teadmisi ka demonstreerime. Samas unustame me seda, kuidas mõjutab selline infomüra meie klienti. Biomehaanika, anatoomia, treeningteadus… Kuidas saab kõike seda, mida Sina personaaltreenerina õppisid mitme päeva, nädala või kuuga, ühe treeninguga selgeks? Ning samal ajal peab veel harjutusi sooritama!? Liigne info koormab klienti ja takistab keskendumist. Just sellepärast on oluline aru saada, mis on hea verbaalne juhendamine ning kuidas seda kasutada.

Read More
Personaaltreeneri checklist

Kujuta ette olukorda, mil ootad oma kolmandat klienti, Sinu väsimustase kasvab, ees ootab veel paar-kolm tundi tööd… Personaaltreenerina pead Sa olema igaks planeeritud treeninguks valmis ja tagama igale kliendile parima võimaliku kogemuse. Kuidas? Selleks koostasime Sinu jaoks järgneva kontrollnimekirja…

Read More
Kuidas saada parimaks personaaltreeneriks

Kas oled kunagi mõelnud selle peale, kes on suurepärane treener? Lisaks sellele, et suurepärane treener on kohusetundlik, avatud ja emotsionaalselt intelligentne, peaks ta oskama raskeid asju seletada kliendi jaoks lihtsalt ja arusaadavalt. See tähendab seda, et tõeliselt hea treener oskab igat harjutust tükkideks lahti võtta. See aitab kliendil paremini aru saada, mis lihasgrupile on üks või teine harjutus suunatud, mis on selle harjutuse tehnika, ning mida ta peab harjutuse sooritamisel jälgima. Kuidas aga saada suurepäraseks treeneriks?

Read More
Välitreeningu eelised

Kuigi välitreening on üks mõnus treenimise viis, paljude jaoks tähendab välitreening aga mugavustsoonist välja astumist. Õues treenimiseks on niivõrd palju erinevaid võimalusi, et tihtipeale on palju lihtsam minna siiski jõusaali. Samas aga ei ole saladuseks, et värskes õhus treenimine on meie kehale kasulik. Selles artiklis räägime Sulle, mis on välitreeningu eelised ning miks tasuks treenida ka värskes õhus.

Read More
Harjutused kangiga

Selleks, et hoida end heas füüsilises vormis, võib kasutada väga erinevaid treeningvahendeid ja trenažööre: alustades kummilintidest ja stepipinkidest ning lõpetades keerukate jõusaali masinatega. Kuigi treeningvarustuse valik on tänapäeval tõepoolest suur, ei kaota kang oma populaarsust. Kang on väga hea kogu keha treenimiseks: valides sobivat raskust igale lihasgrupile, võid kangiga teha tõhusat treeningut muud jõusaali varustust kasutamata. Selles artiklis tutvustame Sulle mõningaid harjutusi, mida on võimalik kangiga teha.

Read More
Platseebo ja notseebo

Kindlasti tead, kuivõrd olulist rolli mängib meie elus motivatsioon. Just motivatsioon paneb meid tegutsema ja oma eesmärkide suunas liikuma. On olemas kaks motivatsiooni tüüpi: sisemine ja välimine motivatsioon. Tõsi küll, välimine motivatsioon ei oma pikaajalist efekti, kui sisemine motivatsioon puudub. Selles artiklis aga räägime Sulle hoopis platseebo ja notseebo efektidest: mida nad endast kujutavad ja kumba nendest tuleks oma kliente motiveerimisel kasutada.

Read More
Mida teha, kui Sinu klient hilineb?

Kui tuttav on Sinu jaoks olukord, mil Sinu klient hilineb trenni? Kui Sina pole veel oma personaaltreeneri töös sellega kokku puutunud, siis see on vaid aja küsimus. Ja kuidas Sina personaaltreenerina peaksid sellele reageerima? Ja kas peaksid? Selles artiklis püüame leida vastused nendele küsimustele.

Read More
Harjutused hantlitega

Hantel on väga universaalne treeningvahend ning sellega saab tõhusalt treenida kogu keha. Selleks vali 1-2 harjutust igale lihasgrupile. Võid teha näiteks 3-5 seeriat ja 7-12 kordust. Hantlite raskust tuleks valida nii, et viimased kordused oleks raskemad, samas aga tehnika ei tohiks kannatada.

Kui Sul on liiga kerged hantlid, et 12 kordusega lihaseid piisavalt koormata, siis võid suurendada korduste arvu seerias - nii treenid vastupidavust. Treeningu lõpus peaks lihastes tekkima väsimus.

On olemas palju erinevaid harjutusi, mida saab hantlitega teha. Selles artiklis toome välja mõned neist.

Read More
Ära võistle teistega

End teistega võrdlemine on väga inimlik. Tahes-tahtmata teeme me seda iga päev, kuid siinjuures on oluline meeles pidada, et jõusaal pole kindlasti õige koht, kus teistest parem olla.

Meil kõigil on erinevad eesmärgid, tervise seisund, harjumused, elustiil ja eelnev ettevalmistus. Selles artiklis räägime, mida peaksid jälgima, et Sinu treening aitaks Sind püstitatud eesmärke saavutada.

Read More