IntensivePT koolituse sisu - mida oodata?

Oled huvitatud, kuid päris täpselt veel ei tea, millega tegu? Sooviksid saada personaaltreeneriks, kuid see samm tundub hirmutav? Selles postituses anname ülevaate teoreetilise ning praktilise osa, koolituse vormi ja kogu protsessi kohta.

Read More
Kirsti Vaikla
IntensivePT Eesti eksam kolis online'i

Oleme maininud, et meie koolitusprogrammi puhul on oluliseks osaks lihtsus ning kättesaadavus. Tugineme kaugõppevormile, et teha personaaltreeneri kutsumuse omandamine võimalikuks kõigile sõltumata asukohast. Nüüd on mugavamaks muutunud ka koolitusprogrammi lõpetamine.

Read More
Kirsti Vaikla
Personaaltreenerite kursus, mis viib unistused ellu!

Eestis esimene omalaadne personaaltreenerite kursus IntensivePT Eesti on edukalt jõudmas oma teise grupiga lõpusirgele. Tegemist on kaugõppe vormis kursusega, mis tagab võimalikult suure paindlikkuse. Meie eesmärgiks on luua kõrgkvaliteediline personaaltreenerite koolituskursus, mida osaleja saab läbida endale sobival ajal sobivas kohas.

Read More
Kirsti Vaikla
Kuidas alustada enda/kliendi toitumise korrigeerimist?

Iga suure muudatuse puhul on oluline teha seda sujuvalt. Keha ning mõistus peavad koos samas tempos kaasa liikuma, et ei toimuks tagasilangust. Sama on toitumisega. Järgnevana toome näiteks täiesti tavalise inimese. Mitte sportlase, kuid keegi, kes ei soovi jälgida kaloreid, kuid muuta enda toidulauda kvaliteetsemaks ning enda tervist esikohale seada.

Read More
Kirsti Vaikla
Vesi - tervise ning eduka treeningu alus

Paljud inimesed ei teadvusta endale korralikult vee tarbimise olulisust. Ei mõelda, millist kasu see su kehale tegelikult annab rääkimata selle vältimatust vajadusest. Populaarne on hoopis haarata treeningule eelnev kohv ning seejärel seada sammud treeningsaali.

Read More
Kirsti Vaikla
Eduka personaaltreeneri väjakutsed

Juba pikemalt edasi unistades on kõigi tulevaste treenerite soov olla edukas. Kuid tegemist on äärmiselt suure väljakutsega. Ainult tahtest ei piisa. Vaja on pidevat enesetäiendamist, teadmiste ammutamist, pedagoogilisi oskusi, motiveeritust, teatud iseloomujooni ning peale hakkamist.

Read More
Kirsti Vaikla
Personaaltreener - Kas ka tavapärasele inimesele?

“Olen proovinud mitmeid meetodeid - jooksnud, jõutrenni teinud, dieeditatud. Isegi õhtuse õlle ära jätmine pole mind aidanud. Kaal ikka muudkui kasvab.” Personaaltreener? See on ju vaid kulturistidele? Ma juba tean, mida ma tegema pean – milleks personaaltreener? Kust ma selle aja leian?

Read More
Indrek Reilson
Treeningteadus ning personaaltreenerite treeningpõhimõtted

Veidi vähem kui 20 päeva pärast  alustame oma esimest personaaltreenerite koolituskursust Eestis. Lisaks anatoomia, biomehaanika, toitumise, treeningplaani koostamise loengutele keskendume koolituse käigus ka treeningteaduse loengutele. Treeningteaduse loengute ajal räägime teaduslikest treeningpõhimõtetest, mis aitavad tulevastel personaaltreeneritel nõustada oma kliente järjepidevalt ning edukalt. Täpsemalt räägime Spetsifiitsuse põhimõttest, Ülekoormuse põhimõttest ning Progressiooni põhimõttest.

Read More
Indrek Reilson